Havajské masáže

Havajská masáž Lomi lomi je terapie, která svými relaxačními a terapeutickými účinky patří mezi nejoblíbenější způsoby odpočinku.

Masáž je předávána plynulými rytmickými pohyby pomocí dlaní a předloktí. Někteří lidé pocit z masáže popisují jako jemné vlny přecházející přes celé tělo s pocitem nekonečného pohybu. 

Dalším rysem je to, že dvě odlišné části těla jsou masírovány ve stejném momentě, což pomáhá příjemci se zcela uvolnit, protože pro jeho pozornost je velmi obtížné se soustředit na dvě odlišné partie najednou.

Pohled Havajců na proudění energie je takový, že myšlenka nebo přesvědčení umí zablokovat proudění energie úplně stejně jako to umí svalové napětí. Lomi lomi dokáže uvolnit svalové blokády a dá proudění energie nový směr. Lomi lomi tedy není jen fyzickou zkušeností, ale zasahuje také do emocionální, mentální a spirituální úrovně.

Toto naprosté proudění energie skrze dlouhé, plynulé a tělo oživující tahy kombinované milujícím dotekem uvolňuje vnitřní bytost a pomáhá nechat odejít staré modely přesvědčení, myšlenkové vzorce a modely chování, které jsou příčinou našich omezení a jsou uchovávány v buňkách našeho těla.

Na tělesné úrovni Lomi lomi osvobozuje od stresu a napětí, podporuje proudění krve a lymfy a tak eliminuje působení toxinů. K masáži se využívá hudba a voňavé exotické oleje, které ještě více umocňují celkový prožitek.